Our range of products include matt vinyl (50mic) 120 gsm rel (p.b), matt vinyl gumming sheet( 75 mic), matte vinyl gum sheet, 13x19 gloss vinayal sheet, 20x30 gloss vinayal sheet and 20x30 matt vinayal gumming sheet.
₹ 1700 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| GSM | 140 GSM |
| Finish | Matte |
| Length | 50 m |
| Paper Type | Vinyl |
| Adhesive Side | Single Side |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Weight | 5 |
| Material | Vinyl |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 100 Sheets |
| Usage/Application | Printing |
| Is It Water Proof | Water Proof |
| Color | White |
| Brand | Alfa Tac |
Minimum order quantity: 10 Pack
Durable matt finish vinyl film with a thickness of and 120 GSM. Offers a smooth, non-reflective surface ideal for high-quality printing, signage, and labeling applications. (P.B – Permanent Back adhesive)."
₹ 900 / Pack Get Latest Price
| Paper Size | 20x30 Inch |
| Finish | Matte |
| GSM | 140 GSM |
| Length | 10 m |
| Adhesive Side | Single Side |
| Paper Type | Vinyl |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Material | Vinyl |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 100 Sheets |
| Usage/Application | Printing |
| Color | White |
| Brand | Alfa Tac |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Pack
Durable matt vinyl film with a thickness and 120 GSM paper-backed (P.B.) release liner. Ideal for printing, cutting, and graphic applications.
₹ 650 / Pack Get Latest Price
| Paper Size | 20x30 Inch |
| GSM | 120 |
| Finish | Matte |
| Paper Type | Vinyl |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Color | White |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Shape | Rectangular |
| Material | Paper |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Form Type | Sheet |
| Thickness | 5 mm |
| Brand | Avery Dennison |
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| GSM | 120 gsm |
| Printable | Yes |
| Color | White |
₹ 700 / sq ft Get Latest Price
| Form Type | Sheet |
| Thickness | 2 mm |
| Brand | Avery Dennison |
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| GSM | 120 gsm |
| Printable | Yes |
| Color | White |
₹ 650 / Pack Get Latest Price
| Paper Size | 20x30 Inch |
| GSM | 130 GSM |
| Finish | Matte |
| Paper Type | Maplitho |
| Adhesive Type | Removable |
| Pack Size | 100 Sheets |
₹ 700 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Paper Type | Chromo |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 1000 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Paper Type | Vinyl |
| GSM | 90 GSM |
| Finish | Semi Gloss |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Compatible Printer | Inkjet |
| Color | White |
| Backing Type | Release Paper |
| Usage | Packaging Labels |
₹ 950 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Paper Type | Vinyl |
| GSM | 130 GSM |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Color | White |
| Usage | Sticker Making |
Get Latest Price
| Sticker Type | Brand Label |
| Material | PET |
| Adhesive Type | High Tack |
| Temperature Rating | Up to 150 C |
| Surface Finish | Vinyl |
| Print Type | Offset Print |
| Oil Resistant | Yes |
| Shape | Rectangular |
₹ 900 / Pack Get Latest Price
| Paper Size | 12x18 Inch |
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Paper Type | Vinyl |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
| Compatible Printer | Laser |
| Color | White |
| Backing Type | Release Paper |
| Usage | Label Printing |
₹ 700 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Paper Type | Vinyl |
| GSM | 90 |
| Adhesive Side | Single Side |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Product GSM | 70 GSM |
Minimum order quantity: 50 Pack
Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Vinyl Type | Gloss Vinyl |
| Paper Type | Vinyl |
| Usage | Label Sticker |
| GSM | 140 GSM |
| Finish | Glossy |
| Type | Glossy |
| Printing Type | Digital |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Decorative Stickers | YES |
| Outdoor Life | Long Term |
| Brand | Olive Lite |
| Country of Origin | Made in India |
Mamta Gupta (CEO)
Om Sai Paper Mart
Shop No.5776, Subzi Mandi, Gali No 5, New Chandrawal
New Delhi - 110007, Delhi, India