Offering you a complete choice of products which include inkjet glossy gumsheet, 20 x 30cm thermal screen gum sheet, 20 x 30cm thermal offset printing gum sheet, 20 x 30cm mirror coat gum sheet, 20 x 30cm pvc gum sheet and 20 x 30cm silver tamra gum sheet.
₹ 700 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | A4 |
| Paper Type | Vinyl |
| GSM | 120 GSM |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Compatible Printer | Inkjet |
| Color | White |
| Backing Type | Glassine |
| Usage | Label Printing |
₹ 600 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 210x297 mm |
| Printing Type | Direct Thermal |
| GSM | 90 GSM |
| Adhesive Type | Permanent |
| Top Coating | Non Top Coated |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Color | White |
| Material | Paper |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Product GSM | 90 GSM |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 700 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | A5 |
| Printing Type | Direct Thermal |
| GSM | 90 GSM |
| Adhesive Type | Permanent |
| Top Coating | Top Coated |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Color | White |
| Material | Paper |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Pattern | Plain |
| Printing Technique | Offset |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 900 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Foil Finish | Silver Glossy |
| GSM | 90 GSM |
| Adhesive Side | Both Side |
| Base Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Material | Paper |
| Packaging Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Adhesive Type | Water Based |
| Sheet Size | 20x30 inch |
| Print Compatibility | Laser |
| Application | Sticker |
| Pattern | Plain |
| GSM | 90 GSM |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Transparent |
| Color | White |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 900 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Foil Finish | Silver Glossy |
| Base Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Material | Paper |
| GSM | 120 GSM |
| Color | White |
| Product GSM | 70 GSM |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 900 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| GSM | 140 GSM |
| Foil Finish | Silver Glossy |
| Base Material | PET |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Material | Paper |
| Product GSM | 90 GSM |
| Color | White |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Paper Size | A3 |
| GSM | 90 GSM |
| Finish | Semi Gloss |
| Paper Type | Chromo |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Compatible Printer | Inkjet, Laser |
| Color | White |
| Backing Type | Release Paper |
| Application | Label Printing |
₹ 720 / Pack Get Latest Price
| Paper Size | 20x30 Inch |
| GSM | 80 GSM |
| Finish | Matte |
| Paper Type | Chromo |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 450 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Paper Type | Chromo |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 1200 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Paper Type | Chromo |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 1200 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 |
| Paper Type | Chromo |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 900 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Paper Type | Coated |
| GSM | 80 GSM |
| Finish | Semi Gloss |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Paper Type | Chromo |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Paper Type | Transparent |
| GSM | 80 GSM |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Removable |
| Pack Size | 100 Sheets |
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Sheet Size | 12x18 inch |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | Transparent |
| Print Compatibility | Laser |
| Color | Multicolor |
| Application | Sticker |
| Packaging Type | Box |
| Size | 3x6 Feet |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | Pvc |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Pack
High-quality transparent film with a thickness of , offering excellent clarity and strength. Suitable for packaging, lamination, and labeling applications. GSM equivalent provided as per requirement.
Mamta Gupta (CEO)
Om Sai Paper Mart
Shop No.5776, Subzi Mandi, Gali No 5, New Chandrawal
New Delhi - 110007, Delhi, India