Offering you a complete choice of products which include 23 x 36cm white chromo paper, 20 x 30cm white chromo paper, 23x36 chromo paper, 20x30 chromo paper and 20 x 36cm white plain chromo art paper.
₹ 1800 / Pack Get Latest Price
| Type | Label Chromo |
| Usage | Stickers |
| GSM | 90 GSM |
| Finish | Gloss |
| Size | 23 X 36 cm (L X H) |
| Coating Side | Double Side |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 1100 / Pack Get Latest Price
| Type | Label Chromo |
| Usage | Stickers, Pharma Labels, Labels, Posters |
| GSM | 90 GSM |
| Usage/Application | Printing |
| Finish | Semi Gloss |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Coating Side | Single Side |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Adhesive Backing | Gum Sheet |
| Printing Method | Offset, Digital |
| Whiteness | 94 % |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 1700 / Kg Get Latest Price
| Type | C1S Chromo |
| GSM | 50 gsm |
| Usage | Labels |
| Finish | Gloss |
| Size | 23x36 inch |
| Coating Side | Double Side |
| Adhesive Backing | Gum Sheet |
| Printing Method | Flexo |
₹ 1100 / Kg Get Latest Price
| Type | C1S Chromo |
| GSM | 50 gsm |
| Usage | Labels |
| Finish | Gloss |
| Size | 20x30 inch |
| Coating Side | Single Side |
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| GSM | 100 GSM |
| Sheet Size | 25 x 36 inch |
| Side Coating | Double Side Coated |
| Usage/Application | Posters |
| Finish | Gloss |
| Color | White |
| Size | 20 X 36 cm |
| Usage | Printing |
| Material | Paper |
| Product GSM | 100 GSM |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 50 Piece
Mamta Gupta (CEO)
Om Sai Paper Mart
Shop No.5776, Subzi Mandi, Gali No 5, New Chandrawal
New Delhi - 110007, Delhi, India