Our product range includes a wide range of pvc milky white gumming sheet, kraft gumming sheets, silver dull guming sheet, 20 x 30cm matte gum sheet, sticker paper sheet and inkjet transparent gumsheet.
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Adhesive Type | Water Based |
| Sheet Size | 13x19 inch |
| Surface Finish | Transparent |
| Print Compatibility | Inkjet, Laser |
| Application | Sticker |
| Color | White |
| Pack Type | 100 Sheet Pack |
₹ 1000 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Paper Type | Kraft |
| GSM | 90 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Compatible Printer | Screen Print |
| Color | Off White |
| Backing Type | Release Paper |
| Usage | School Projects |
₹ 900 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Paper Type | Gumming Sheet |
| Foil Finish | Silver Matte |
| GSM | 70 GSM |
| Base Material | PET |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
₹ 750 / Pack Get Latest Price
| Paper Size | 20x30 Inch |
| GSM | 70 |
| Finish | Matte |
| Paper Type | Chromo |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Color | White |
| Size | 20 X 30 cm (L X H) |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Material | Paper |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Material | Vinyl |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Permanent |
| Sticker Type | Blank |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Shape | Full Sheet |
| Color | White |
| Usage | Kids Sticker, Car Sticker |
₹ 750 / Pack Get Latest Price
| Adhesive Type | Water Based |
| Sheet Size | A4 |
| Surface Finish | Transparent |
| Print Compatibility | Inkjet |
| Application | Sticker |
| Color | White |
₹ 1500 / Pack Get Latest Price
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Sheet Size | 20x30 inch |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | Transparent |
| Print Compatibility | Laser |
| Color | Multicolor |
| Application | Label |
| Size | 8x4 Feet |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | Pvc |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Pack
High-quality, transparent release film designed for smooth separation in lamination and composite processes. Offers consistent GSM for reliable performance.
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Sheet Size | 20x30 inch |
| Surface Finish | Glossy |
| Print Compatibility | Inkjet |
| Application | Label |
| Color | White |
₹ 1200 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13X19 |
| Paper Type | Gumming Sheet |
| GSM | 70 GSM |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 1200 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Paper Type | Chromo |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 1200 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 |
| Paper Type | Gumming Sheet |
| GSM | 60 GSM |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 50 Sheets |
₹ 1500 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Paper Type | Vinyl |
| GSM | 120 GSM |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Compatible Printer | Laser, Offset |
| Color | White |
| Backing Type | Release Paper |
| Usage | Office Use |
₹ 700 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 Inch |
| Paper Type | Chromo |
| GSM | 120 GSM |
| Adhesive Side | Single Side |
| Finish | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Product GSM | 70 GSM |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Size | 20 X 30cm |
Minimum order quantity: 10 Pack
₹ 650 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 |
| Printing Type | Direct Thermal |
| GSM | 60 GSM |
| Adhesive Type | Permanent |
| Top Coating | Top Coated |
| Pack Size | 50 Sheets |
| Core Size | 25 mm |
₹ 700 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 20x30 |
| Printing Type | Direct Thermal |
| GSM | 60 GSM |
| Adhesive Type | Permanent |
| Top Coating | Top Coated |
| Pack Size | 50 Sheets |
| Core Size | 25 mm |
₹ 460 / Pack Get Latest Price
| Type | Label Chromo |
| Usage | Stickers |
| GSM | 90 gsm |
| Usage/Application | Printing |
| Finish | Semi Gloss |
| Size | 20x30 inch |
| Coating Side | Single Side |
| Material | BILTECH |
| Adhesive Backing | Gum Sheet |
| Color | White |
₹ 500 / Pack Get Latest Price
| Sheet Size | 13x19 Inch |
| Material | Vinyl |
| Finish | Glossy |
| Adhesive Type | Permanent |
| GSM | 120 GSM |
| Pack Size | 100 Sheets |
| Compatible Printer | Laser, Offset, Inkjet & Laser |
Mamta Gupta (CEO)
Om Sai Paper Mart
Shop No.5776, Subzi Mandi, Gali No 5, New Chandrawal
New Delhi - 110007, Delhi, India